Program og resultater Sommeruniversiaden

Her finner du konkurranseprogram og resultater for den norske troppen i Sommeruniveraiaden Taipei 2017. 

Følg med de norske studentene i Taipei! 

LIVESTREAM

Under oppgis alle tider i lokal tid. Taipei ligger 6 timer foran Norge.

Resultater: 

  • Friidrett
    • Henrik Holmberg, Tikamp: 11.plass
    • Hallgeir Martinsen, 100m: ikke videre fra forsøk (11.15)
    • Marlen Aakre, 400m hekk: ikke videre fra forsøk (1:00.44)
    • Emily Norum, 400m hekk: ikke videre fra forsøk (1:00.74)
    • Julie Mathisen, 800m: ikke videre fra runde 1 (2:10.72)
    • Andrea Bolle, spyd: ikke videre til finale (51.91)
    • Martine Bye, tikamp: 12.plass
    • Ingar Kiplesund, lengde: 12.plass
    • Hallgeir Martinsen 200m: ikke videre fra forsøk (22.70)
    • Even Pettersen 200m: ikke videre fra forsøk (21.78)
  • Biljard
    • Singles Eirik Risnæs, 3,plass 
    • Singles Mathias Sætre, 9.plass
    • Double, 3.plass
  • Basketball: 13.plass
  • Bueskyting
    • Runa Grydeland: 25.plass
    • Line Ridderström: 25.plass
    • Bjørnar Saurdal: 49.plass
  • Turn
    • Herrer: 16.plass
    • Damer: 10.plass
  • RG
    • Margit Øverås: 19.plass
    • Fannu Lunde: 27.plass
  • Taekwondo
    • Richard Ordeman: 3.plass
    • John Asp: 9.plass
    • Marie Magnus: 5.plass

20. august

Bueskyting Compound
25. plass Runa Grydeland

Bueskyting Recurve
25.plass Line Blomén Ridderström
49.plass Bjørnar Saurdal

Turn herrer
16. plass for lag

Basketball
Canada - Norge (85 - 54)

21.august

Turn damer, Taipei Nangang Exhibition Hall
10.plass for lag

Basketball, Taipei Arena
Tyskland - Norge (83 - 58)

22.august

Taekwondo, Taoyuan Arena
5.plass Marie Magnus 53-57kg

Basketball, Taipei Arena
Norge - Finland (63-70)

23.august

Taekwondo, Taoyuan Arena
3. plass Richard Ordeman 74-80kg

Friidrett, Taipei Stadium
100m, Hallgeir Martinsen: 66.plass i forsøket (11.15)
800m damer, Julie Mathisen: 17. plass i første runde (2.10.72)
Spyd kvinner, Andrea Bolle: Ikke kvalifisert til finale (51.91)

24.august

Taekwondo, Taoyan Arena
9.plass, John Asp 68-74kg

Basketball, Heping Elementary School
Norge - Hong Kong (100-55)

Friidrett, Taipei Stadium
100m tikamp, Henrik Holmberg (18. plass, 11.66)
Lengde tikamp, Henrik Holmberg (16. plass, 6.44)
Kule tikamp, Henrik Holmberg (13.plass, 13.09)
Høyde tikamp, Henrik Holmberg (3.plass, 2.01)
400m hekk kvinner, Emily Rose Norum (17. plass, 1:00.74) og Marlen Aakre (16.plass, 1:00.44)
400m hekk tikamp, Henrik Holmberg (11.plass, 51.13)

25.august

Friidrett, Taipei Stadium
110m hekk tikamp, Henrik Holmberg (11.plass, 15.82)
Diskos tikamp, Henrik Holmberg  (3.plass, 42.86)
200m menn, Even Pettersen (28.plass, 21.78) og Hallgeir Martinsen (56.plass, 22.70) 
Stav tikamp, Henrik Holmberg (14.plass, 3.70)
Spyd tikamp, Henrik Holmberg ( 13.plass, 47.13)
1500m tikamp, Henrik Holmberg (11.plass, 4:51.86)

Biljard 9-ball singles,
16.delsfinale
Norge (Eirik Risnæs) - Japan (11-4)
Norge (Matias Sætre) - Taipei (9-11)

Basketball, University of Taipei, Tianmu Gymnasium
Norge - Japan (73-63)

26.august

Biljard,
Kvartfinale
Norge (Eirik Risnæs) - Phillipinene (11-7)

Semifinale, 
Norge (Eirik Risnæs) - Taipei (9-11)

Friidrett, Taipei Stadium
100m hekk syvkamp, Martine Bye (9.plass, 16.01)
Høyde syvkamp, Martine Bye (9.plass, 1.68)
Kule syvkamp, Martine Bye (10.plass, 11.33)
200m syvkamp, Martine Bye (17.plass, 28.86)

27.august

Basketball
9.-16.plass: Norge - Mexico (75-81)

Biljard
Bronsefinale: Norge (Eirik Risnæs) - Japan (11-2)

RG
Individuell All round hopp & ball, Fanny Lunde og Margit Øverås

Individuell All round hopp & ball, Fanny Lunde og Margit Øverås

Friidrett, Taipei Stadium
Lengde syvkamp, Martine Bye (12.plass, 4.74)
Lengde menn kvalifisering, Ingar Kiplesund (6.plass, 7.64)
Spyd syvkamp, Martine Bye (4.plass, 43.73)
800m syvkamp, Martine Bye (12.plass, 2:33.88)

28.august

Basketball
13.-16.plass: Norge - Estland (90-85)

RG
Individuell All round Clubs & Ribbon, Fanny Lunde og Margit Øverås

Individuell All round Clubs & Ribbon, Fanny Lunde og Margit Øverås

Biljard 9-ball double, EXPO Dome
Kvartfinale: Norge - Slovenia (11-5)

Friidrett, Taipei Stadium
Lengde menn finale, Ingar Kiplesund (12.plass, 7.15)

29.august

Basketball
13.-14.plass: Norge - Taipei (89-77)

Biljard 9-ball double, EXPO Dome
Semifinale: Norge - Taipei (5-11)
Bronsefinale: Norge - Singapore (11-10)

Developed by Aplia - Powered by eZ PublishCookies