Resultater Sommeruniversiaden 2019

Denne sommeren deltok 37 norske utøvere i Sommeruniversiaden 2019 i Napoli. Her kan du se hvordan det gikk!

I Napoli fikk den norske gjengen måle krefter mot noen av verdens beste utøvere, som bruker dette som et ledd i satsningen mot Tokyo 2020. Sammen utgjorde den norske delegasjonen en liten del av verdens største idrettsarrangement i 2019, med over 8 000 deltakere fra 120 land.

Basketball

Bak fra venstre: Sjur Dyb Berg, William Lybæk, Sander Rivø Aslesen, Eivind Lamo, Marcus Larsson, Johannes Dolven og Mikkel Kolstad. Foran fra venstre: Gaute Haugen, Sigurd Lorange, Harald Eika Frey og Mats Selboe.

 

Flere resultater Basketball  

Fekting

Thale Hille-Dahl konkurrerte i Women's Épée Individual.

 

Flere resultater Fekting

Taekwondo

John Asp -80kg

Marie Magnus -57kg

Victor Asp -74kg

Victor Asp vant sølv i klassen -74kg.

Flere resultater Taekwondo

Turn

Thea Mille Nygaard

Nikolai Nilsen Roenbeck

 

Flere resultater Turn

Stup

Lina Galaasen Lund og Thelma Strandberg

10 meter platform

1 meter springbrett

Flere resultater stup 

Rytmisk Gymnastikk 

Tropp

Fra venstre: Emilie Holte, Emilie Hvidsten Swensen, Margit Øverås, Fanny Lunde og Karoline Wennberg.

Karoline Wennberg

Flere resultater RG

Friidrett

Ådne Andersen etter å ha kvalifisert seg til finale på 5000meter.

Tresteg menn 

Qualifications

24.plass Marius Bull Hjeltnes 14.77 - ikke kvalifisert

-

Tresteg damer

Qualifications 

20.plass Monika Elisabet Benserud 12.69 - ikke kvalifisert

-

Spydkast damer

Qualifications

15.plass Maria Børstad Jensen 49.07 - ikke kvalifisert

-

400 meter damer

1st round

22.plass Sara Dorthea Jensen 55.05 - Q

29.plass Christine Bjelland Jensen 56.38 - ikke kvalifisert

Semifinal

19.plass Sara Dorthea Jensen 54.77 - ikke kvalifisert

-

100 meter menn

Preliminary round

5.plass Amund Høie Sjursen 10.73 - Q SB

(Even Meinseth forhåndskvalifisert til 1st round basert på tidligere resultater)

1st round

36.plass Even Meinseth 10.73 - ikke kvalifisert

54.plass Amund Høie Sjursen 25.71 - ikke kvalifisert

-

200 meter damer

1st round

24.plass Christine Bjelland Jensen 24.18 - q PB

42.plass Malin Bardsgard Kulseth 24.96 - ikke kvalifisert

Semi final

23.plass Christine Bjelland Jensen 24.24 - ikke kvalifisert

-

200 meter menn

1st round

28.plass Joachim Sandberg 21.62 - ikke kvalifisert

-

400 meter hekk menn

1st round

25.plass Joachim Sandberg 53.51 - ikke kvalifisert

-

400 meter hekk damer

1st round 

4.plass Amalie Iuel 57.50 - Q

Semifinal

2.plass Amalie Iuel 55.99 - Q 

Final

3.plass Amalie Iuel 56.13

-

100 meter damer

1st round

47.plass Malin Bardsgard Kulseth 12.24 - ikke kvalifisert

-

1500 meter menn

1st round

13.plass Ådne Andersen 3:48.91 - ikke kvalifisert

21.plass Even Brøndbo Dahl 3:53.13 - ikke kvalifisert 

-

5000 meter menn

1st round

15.plass Ådne Andersen 14:30.20 - Q

Final

8.plass Ådne Andersen 14.21.35 PB

-

Høydehopp dame

Qualifications

22.plass Elise Martinsen Nedberg 1.65 - ikke kvalifisert

-

Lengdehopp menn

Qualifications

4.plass Ingar Kiplesund 7.75 - Q

25.plass Marius Bull Hjeltnes 7.31 - ikke kvalifisert 

Final

7.plass Ingar Kiplesund 7.80

Flere resultater friidrett

Mer fra Sommeruniversiaden 2019

Offisiell resultatside

Bildealbum 

Harald Frey - Norges flaggbærer

Amalie Iuel - Fra OL til Student-OL

Developed by Aplia - Powered by eZ Publish - Informasjonskapsler